RÓŻNICE MIĘDZY PROGRAMAMI LIGHTROOM

5 grudnia 2020

Z tego artykułu dowiesz się o podstawowych różnicach między programami do edycji zdjęć Adobe Lightroom.

 

Produkty Lightroom powinna poznać każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę z edycją zdjęć lub szuka szybszych rozwiązań edycji niż te w Photoshopie. Bez względu na to czy jesteś profesjonalistą czy amatorem fotografii upewnij się, że poznasz podstawowe różnice w produktach Lightroom, aby pobrać ten, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

 „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”

Christopher Morley
Jakie są programy obecnie dostępne pod marką Lightroom?

Adobe obecnie oferuje 3 produkty Lightroom:

Adobe Lightroom ( kiedyś Lightroom CC )
Adobe Lightroom Classic
Adobe Lightroom Mobile .

ADOBE LIGHTROOM MOBILE

Jest to bezpłatna wersja programu, którą możesz zainstalować na swoim telefonie.

Służy do podstawowej edycji zdjęć za pomocą znajdujących się opcjach w programie i będą z niej zadowolone osoby, które nie mają komputera i profesjonalnego aparatu, a ich cała biblioteka zdjęć znajduje się na urządzeniu mobilnym. Adobe Lightroom Mobile to też świetne narzędzie, do korzystania z gotowych ustawień w postaci Presetów ( potocznie filtrów do zdjęć ).

Ten program umożliwia Ci również wykonywanie zdjęć z możliwością ustawiania parametrów z jego poziomu. W bezpłatnej wersji skorzystasz z podstawowych funkcji programu, jednak jeśli chciałbyś odblokować te premium, to zarejestrowane konto na Adobe Lightroom Ci w tym pomoże.
Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Adobe Lightroom Mobile na Twoim telefonie, koniecznie zapoznaj się z ofertą Presetów, które odmienią Twoje zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia!

ADOBE LIGHTROOM

Jest to płatna wersja programu, z której po zarejestrowaniu konta będziesz mógł korzystać na swoim komputerze, urządzeniu mobilnym czy nawet przeglądarce.

Jest to bardzo proste i intuicyjne w użyciu narzędzie do edycji, które pomoże Ci w uzyskaniu doskonałego wyglądu Twoich zdjęć. Dzięki temu, że program osadzony jest chmurze, możesz rozpocząć prace na laptopie, a zakończyć ją na telefonie, gdyż wszystkie zmiany dokonują się automatycznie i zapisują na wszystkich urządzeniach, na których zalogowałeś się ze swojego konta.

Służy do zaawansowanej edycji zdjęć za pomocą znajdujących się opcjom w programie i będą z niej zadowolone osoby, które cenią sobie wygodę i możliwość pracy na różnych urządzeniach w zależności od miejsca, w k†órym znajduje się w danym momencie. Adobe Lightroom to idealny program do korzystania z gotowych ustawień predefiniowanych w postaci Presetów ( potocznie filtrów do zdjęć ).

Ten program umożliwia Ci również wykonywanie zdjęć z możliwością ustawiania parametrów z jego poziomu. W bezpłatnej wersji skorzystasz z podstawowych funkcji programu, jednak jeśli chciałbyś odblokować te premium, to zarejestrowane konto na Adobe Lightroom Ci w tym pomoże.
Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Adobe Lightroom i zainstalować go również na Twoim telefonie, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Presetów, które odmienią Twoje zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia!

Co fajne w Adobe Lightroom, to fakt, że każde zdjęcie tam edytowane, może w bardzo łatwy sposób zostać wyeksportowane do Photoshopa CC celem jego dalszej edycji jak np. usuwanie kurzu. Możesz to zrobić z poziomu menu ”Plik”.

Więcej o Adobe Lightroom i kosztach z tym związanych przeczytasz na stronie producenta.

 

ADOBE LIGHTROOM CLASSIC

Jest to płatna wersja programu do zaawansowanej edycji zdjęć TYLKO na Twoim komputerze.

Ten program jest dedykowany głównie profesjonalistom i nie posiada chmury, w której byłyby przechowywane pliki.

Adobe Lightroom Classic jest najbardziej wydajny i optymalny dla najbardziej wymagającego użytkownika.

Dzięki różnorodnym narzędziom do maskowania jak ułatwienie zaznaczania obszarów do edycji, będziesz w stanie bardziej precyzyjnie edytować zdjęcia już nawet po nałożeniu gotowych ustawień predefiniowanych w postaci Presetów. W tym programie w łatwy sposób stworzysz panoramy na zasadzie HDR.


Gotowe presety do programu Adobe Lightroom Classic już wkrótce będą dostępne w sklepie Piesografii.

Więcej o Adobe Lightroom i kosztach z tym związanych przeczytasz na stronie producenta.

Dzięki tej grafice, możesz zobaczyć jak dzięki Adobe Lightroom odmieniłam zdjęcia. Gotowe Presety znajdziesz tutaj

 

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości co do różnic między produktami Lightroom i juz niedługo rozpoczniesz swoją przygodę. Moje PRESETY do Lightroom zdecydowanie pomogą Ci w odnalezieniu swojego własnego stylu w fotografii i obróbce zdjęć.

Koniecznie zajrzyj do mojego sklepu i wybierz swoją ulubioną paczkę presetów!

Jesteś na Instagram i Facebook? Zajrzyj na moje profile i dołącz do mojej społeczności Piesografii na Insta i Fejsie i zostaw ślad po sobie!
Mieszkasz w Krakowie i okolicach lub po prostu marzysz o sesji ze mną? Koniecznie umów się na sesję zdjęciową (kalendarz dostępny tutaj) jeszcze dzisiaj i zajrzyj do mojej oferty 🙂

 

 

    Leave a comment

Total: