DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AKTUALNEJ PROCEDURZE ADOPCJI PSIAKÓW Z KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA

O PROCEDURZE ADOPCJI

Na fanpage na Facebooku Krakowskiego Towarzystwa Opieki Zwierząt możecie znaleźć aktualizację obecnej procedury adopcyjnej w związku z obecną sytuacją w naszym kraju celem zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19.

” Obecna sytuacja epidemiologiczna zdarza się pierwszy raz, jest ona trudna dla wszystkich. Ze względu na dobro personelu i zwierząt adopcje nie mogą odbywać się w normalnym trybie ( kontakt nawet jednego pracownika z osobą potencjalnie zarażoną skutkować może kwarantanną schroniska, co przy konieczności codziennej opieki nad nimi byłoby bardzo trudne). Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego podjęliśmy decyzję, że na chwilę obecną osoby chcące adoptować zwierzaka na terenie miasta Krakowa będą miały taką możliwość- jednak na określonych zasadach, zapewniających bezpieczeństwo wszystkim naszym pracownikom i podopiecznym. Wiąże się to z pewnymi kompromisami też z Państwa strony, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami i przemyślenie czy jesteście gotowi na adopcję w takim trybie.
1. W pierwszej kolejności prosimy przejrzeć stronę www schroniska by ewentualnie wytypować zwierzaki o których chcielibyście się dowiedzieć coś więcej. Następnie prosimy o kontakt TELEFONICZNY w celu ustalenie szczegółów oraz terminu adopcji !!! Najlepiej dzwonić pn-pt w godzinach 7.00 – 14.30
2. Prosimy o wcześniejsze wynotowanie pytań odnośnie konkretnego zwierzaka lub podanie wymagań
3. Ze względu na brak możliwości wcześniejszego zapoznania, nie wszystkie psy/koty mogą zostać adoptowane w obecnym czasie – dlatego możliwość adopcji za każdym razem będzie rozpatrywana indywidualnie.
4. Dokumenty weterynaryjne zostaną wydane, ale nie będzie możliwości rozmowy z weterynarzem na miejscu – tylko telefonicznie.
5.Schronisko działa w trybie zamkniętym, dlatego po adopcji w razie wystąpienia objawów choroby nowy właściciel będzie musiał leczyć psa/kota prywatnie. U nas można konsultować się TYLKO telefonicznie (7 dni w tygodniu 10.00-18.00)
6. Jeśli jesteś zdecydowany na 100% to na miejscu, osoba dyżurująca poprosi o podanie dokumentu tożsamości, przyprowadzi wcześniej ustalonego zwierzaka, w międzyczasie zostaną przygotowane dokumenty do podpisu
7. Procedura adopcyjna wdrażana będzie tylko w przypadku osób 100% zdecydowanych na konkretnego zwierzaka.
8. Zwierzęta wydawane są tylko i wyłącznie na terenie miasta Krakowa.
9. Prosimy aby osoby adoptujące pamiętały o zabraniu ze sobą smyczy, obroży/ szelek bądź transportera w przypadku kota.
10.Na każdym etapie procesu możemy go przerwać i nie wydać psa/kota do adopcji bądź zapisać Państwa na kontrole przedadopcyjną (która zostanie wykonana po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego).
Ponieważ sytuacja ta nie ma precedensu – w międzyczasie powyższe zasady mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować na bieżąco.
Na koniec najważniejsze , zanim do nas zadzwonisz zastanów się czy :
– jesteś gotów na zniszczenia w domu czy załatwianie się w nim psa/kota, bądź inne problemy jakie mogą się pojawić
– czy aby na pewno na 100% wiesz, że nikt z twojej rodziny nie jest uczulony (jeśli nie mieliście wcześniej zwierzaka w domu – decyzję o adopcji przełóż na później)
– masz weterynarza do którego możesz się udać w razie problemów
– masz osobę, która w razie przypadków losowych zajmie się twoim pupilem
jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi – NIE bądź NIE WIEM – odłóż adopcję na później


PAMIĘTAJCIE, TYLKO WASZE ODPOWIEDZIALNE PODEJŚCIE DO ADOPCJI ZAPEWNI BEZPIECZEŃSTWO WSZYSTKIM PSOM I KOTOM PRZEBYWAJĄCYM W SCHRONISKU !!! ” 
Mamy nadzieję, że utrudniona procedura adopcyjna nie zniechęci Was, a jedynie zmotywuje do odpowiedzialnej adopcji Kastora i innych rezydentów krakowskiego schroniska KTOZ.
KASTOR, ANGER I CIAPEK

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PSIAKACH DO ADOPCJI

Przy pierwszym poznaniu zgrywasz niedostępną? Anger też! Razem stworzycie duet idealny, który pokocha się na zabój! Anger to około 10 letni pieseł w typie amstaffa, który czeka na ciebie w krakowskim schronisku na rybnej.
ANGER
Kochany Introwertyk
Jesteś fanem stand upu? Kastor to chodząca na czterech łapach improwizacja komedii i w jego towarzystwie nie będziesz narzekać na brak nudy. Ten 5-letni staffik czeka na ciebie w krakowskim schronisku przy ulicy rybnej.
KASTOR
Energiczny Komik
Jesteś kobietą zaradną, pomysłową i ceniącą swoją prywatną przestrzeń? Ciapek, brzmi jak partner idealny! Jest to niezwykle zaradny, dojrzały piesek, który czeka na Ciebie w krakowskim schronisku na Rybnej.
CIAPEK
Król Piłek
Total: