RÓŻNICE MIĘDZY PROGRAMAMI LIGHTROOM

5 grudnia 2020

Z tego artykułu dowiesz się o podstawowych różnicach między programami do edycji zdjęć Adobe Lightroom.

 

Produkty Lightroom powinna poznać każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę z edycją zdjęć lub szuka szybszych rozwiązań edycji niż te w Photoshopie. Bez względu na to czy jesteś profesjonalistą czy amatorem fotografii upewnij się, że poznasz podstawowe różnice w produktach Lightroom, aby pobrać ten, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.

 „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”

Christopher Morley
Jakie są programy obecnie dostępne pod marką Lightroom?

Adobe obecnie oferuje 3 produkty Lightroom:

Adobe Lightroom ( kiedyś Lightroom CC )
Adobe Lightroom Classic
Adobe Lightroom Mobile .

ADOBE LIGHTROOM MOBILE

Jest to bezpłatna wersja programu, którą możesz zainstalować na swoim telefonie.

Służy do podstawowej edycji zdjęć za pomocą znajdujących się opcjach w programie i będą z niej zadowolone osoby, które nie mają komputera i profesjonalnego aparatu, a ich cała biblioteka zdjęć znajduje się na urządzeniu mobilnym. Adobe Lightroom Mobile to też świetne narzędzie, do korzystania z gotowych ustawień w postaci Presetów ( potocznie filtrów do zdjęć ).

Ten program umożliwia Ci również wykonywanie zdjęć z możliwością ustawiania parametrów z jego poziomu. W bezpłatnej wersji skorzystasz z podstawowych funkcji programu, jednak jeśli chciałbyś odblokować te premium, to zarejestrowane konto na Adobe Lightroom Ci w tym pomoże.
Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Adobe Lightroom Mobile na Twoim telefonie, koniecznie zapoznaj się z ofertą Presetów, które odmienią Twoje zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia!

ADOBE LIGHTROOM

Jest to płatna wersja programu, z której po zarejestrowaniu konta będziesz mógł korzystać na swoim komputerze, urządzeniu mobilnym czy nawet przeglądarce.

Jest to bardzo proste i intuicyjne w użyciu narzędzie do edycji, które pomoże Ci w uzyskaniu doskonałego wyglądu Twoich zdjęć. Dzięki temu, że program osadzony jest chmurze, możesz rozpocząć prace na laptopie, a zakończyć ją na telefonie, gdyż wszystkie zmiany dokonują się automatycznie i zapisują na wszystkich urządzeniach, na których zalogowałeś się ze swojego konta.

Służy do zaawansowanej edycji zdjęć za pomocą znajdujących się opcjom w programie i będą z niej zadowolone osoby, które cenią sobie wygodę i możliwość pracy na różnych urządzeniach w zależności od miejsca, w k†órym znajduje się w danym momencie. Adobe Lightroom to idealny program do korzystania z gotowych ustawień predefiniowanych w postaci Presetów ( potocznie filtrów do zdjęć ).

Ten program umożliwia Ci również wykonywanie zdjęć z możliwością ustawiania parametrów z jego poziomu. W bezpłatnej wersji skorzystasz z podstawowych funkcji programu, jednak jeśli chciałbyś odblokować te premium, to zarejestrowane konto na Adobe Lightroom Ci w tym pomoże.
Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Adobe Lightroom i zainstalować go również na Twoim telefonie, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Presetów, które odmienią Twoje zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia!

Co fajne w Adobe Lightroom, to fakt, że każde zdjęcie tam edytowane, może w bardzo łatwy sposób zostać wyeksportowane do Photoshopa CC celem jego dalszej edycji jak np. usuwanie kurzu. Możesz to zrobić z poziomu menu ”Plik”.

Więcej o Adobe Lightroom i kosztach z tym związanych przeczytasz na stronie producenta.

 

ADOBE LIGHTROOM CLASSIC

Jest to płatna wersja programu do zaawansowanej edycji zdjęć TYLKO na Twoim komputerze.

Ten program jest dedykowany głównie profesjonalistom i nie posiada chmury, w której byłyby przechowywane pliki.

Adobe Lightroom Classic jest najbardziej wydajny i optymalny dla najbardziej wymagającego użytkownika.

Dzięki różnorodnym narzędziom do maskowania jak ułatwienie zaznaczania obszarów do edycji, będziesz w stanie bardziej precyzyjnie edytować zdjęcia już nawet po nałożeniu gotowych ustawień predefiniowanych w postaci Presetów. W tym programie w łatwy sposób stworzysz panoramy na zasadzie HDR.


Gotowe presety do programu Adobe Lightroom Classic już wkrótce będą dostępne w sklepie Piesografii.

Więcej o Adobe Lightroom i kosztach z tym związanych przeczytasz na stronie producenta.

 

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości co do różnic między produktami Lightroom i juz niedługo rozpoczniesz swoją przygodę. Moje PRESETY do Lightroom zdecydowanie pomogą Ci w odnalezieniu swojego własnego stylu w fotografii i obróbce zdjęć.

Koniecznie zajrzyj do mojego sklepu i wybierz swoją ulubioną paczkę presetów!

Jesteś na Instagram i Facebook? Zajrzyj na moje profile i dołącz do mojej społeczności Piesografii na Insta i Fejsie i zostaw ślad po sobie!
Mieszkasz w Krakowie i okolicach lub po prostu marzysz o sesji ze mną? Koniecznie umów się na sesję zdjęciową (kalendarz dostępny tutaj) jeszcze dzisiaj i zajrzyj do mojej oferty 🙂

 

    Leave a comment

Total: