Jak zainstalować Lightroom Mobile na telefonie i zacząć korzystać z presetów? 

19 października 2021

Jak zainstalować Lightroom Mobile na telefonie i zacząć korzystać z presetów? 

Jak już wiecie, jednym z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów na edycję zdjęć i dodanie im wyjątkowego klimatu, jest korzystanie z aplikacji Lightroom Mobile na telefonie oraz z presetów do edycji zdjęć. 

Warto przypomnieć, że aplikacja Lightroom Mobile jest darmowa, a w dzisiejszym artykule pokażę Wam, jak zainstalować Lightroom Mobile na telefonie i zacząć korzystać z presetów. 

Jak zainstalować Lightroom Mobile na telefonie? 

Proces może wyglądać na skomplikowany na pierwszy rzut oka, jednak nic bardziej mylnego! Zajmuje to dosłownie kilka minut i jest proste nawet dla amatorów fotografii i osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w edycji zdjęć i zaznajamiają się z presetami i programami Lightroom. 

Zobaczcie moją instrukcję – instalacja Lightroom krok po kroku! 

Krok 1: Jak rozpakować paczkę presetów? 

Jak rozpakować paczkę presetów w programie Lightroom dowiesz się tutaj – kliknij na odpowiednie słowo, w zależności od tego, czy korzystasz z telefonu z system Android czy IOS.

Krok 2:

Na ten moment powinnaś/eś mieć rozpakowaną paczkę zip. Ściągnij zdjęcie z nałożonym presetem na swój telefon i zapisz do rolki aparatu. Format w jakim powinien być zapisany to .dng. 

Krok 3: 

Otwórz aplikację Lightroom na swoim telefonie i wejdź do Biblioteki Lightroom. Następnie w panelu ”Biblioteka” dodaj Album, gdzie zachowasz gotowy preset (ze zdjęciem). Nazwij go np. ” PiesografiaxDog’s Profit – Presety”.

Krok 4:

Za pomocą ikony obrazka importuj pliki presetów .dng (w zależności od telefonu mogą to być szare prostokąty), które wcześniej pobrałeś/aś na telefon do aplikacji. Aby je odnaleźć kliknij ”Z rolki aparatu ”. Wybierz zapisane wcześniej paczki z presetami.

Brawo! Presety (zdjęcia z ustawieniami) zostały właśnie dodane do Twojego Lightrooma 🙂

Krok 5: 

Super! To prawie koniec 🙂 Już teraz możesz otworzyć zapisany w albumie preset (zdjęcie). Następnie kliknij w 3 kropki (w prawym górnym rogu) i z menu wybierz i kliknij w „Kopiuj Ustawienia” lub ”Utwórz ustawienia predefiniowane/’Ustawienia wstępne”.

Krok 6: 

Kopiowanie ustawień pozwoli Ci na wklejanie ustawień na zdjęcia. Jednak aby ułatwić korzystanie z presetów, zalecamy opcję ”Utwórz ustawienia predefiniowane” (IOS) / ”Utwórz ustawienia wstępne” (Android), które pozwolą na zachowanie ustawień na stałe. Zobacz poniżej jak je zapisać.

Krok 7 – jeśli klikniesz “Kopiuj ustawienia”:

Nadszedł ten moment, kiedy powinnaś/eś wybrać swoje własne zdjęcie, które poddasz obróbce 🙂

Po otwarciu zdjęcia, kolejnym krokiem jest ponowne kliknięcie w 3 kropki (w prawym górnym rogu) i wybranie z menu „Wklej ustawienia ”. Kliknij i gotowe!

Krok 7 –

Jeśli klikniesz “Utwórz ustawienia predefiniowane” (IOS) / “Utwórz ustawienia wstępne” (Android):

Zanim wybierzesz swoje zdjęcie do obróbki, upewnij się, że na zdjęciu z wybranym presetem kliknąłeś w ”Utwórz ustawienia predefiniowane”. Pamiętaj zaznaczyć wszystkie opcje i nadać mu nazwę.

Krok 8: 

Twoje zdjęcie zostało właśnie poddane obróbce! Gratuluję 🙂 
Pamiętaj, że presety są uniwersalne – Można je wykorzystywać na zdjęciach zwierzaków, ale również zdjęciach ludzi, jedzenia, krajobrazów czy architektury. Jeśli zainteresował Cię temat, polecam zerknąć do mojego sklepu i zapoznać się z naszą ofertą Presetów. Dzięki nim rozpoczniesz niesamowitą przygodę z programem Lightroom i otworzysz się na nowe możliwości. A jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto inwestować w presety Lightroom albo czy jest to coś dla Ciebie  – zapraszam do przeczytania poprzednich artykułów, które mam nadzieję rozwieją Twoje wątpliwości 🙂

Koniecznie zajrzyj do mojego sklepu i wybierz swoją ulubioną paczkę presetów!

Jesteś na Instagram i Facebook? Zajrzyj na moje profile i dołącz do mojej społeczności Piesografii na Insta i Fejsie i zostaw ślad po sobie!
Mieszkasz w Krakowie i okolicach lub po prostu marzysz o sesji ze mną? Koniecznie umów się na sesję zdjęciową (kalendarz dostępny tutaj) jeszcze dzisiaj i zajrzyj do mojej oferty 🙂

    Leave a comment

Total: